Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Uzatma

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Uzatma 5.00/5 (100.00%) 8 Oy

Hayatın hızlıca değiştiği ve değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışan insanoğlunun vazgeçemediği, vazgeçmekte zorluk çektiği telefonlar boyut değiştirerek alo kelimesinin çok çok üzerinde ihtiyaçları karşıladığı kesin.

Günümüz teknolojisinde üretilen ve başına akıllı kelimesini yakıştırdığımız telefonlar artık telefon hizmeti vermekten ziyade görsel ve işitsel birer iletişim araçlarına dönüşmüş durumdalar.

Akıllı Telefon Şarj Sorunu

Akıllı telefon kullanan kişiler, telefonlarının donanımları el verdiği kadar sınırları zorlayarak telefonundan maksimum verim almaya çalışır. Çekilen fotoğrafların, indirilen oyunların ve uygulamaların akıllı telefonun hafıza kartında saklanmasını genellikle tercih edilir.

Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştığı bir kesin ancak bunun yanında can sıkıcı ve sinir edici bazı sorunları da beraberinde getiriyor. En çok yaşanılan problemlerden biri de akıllı telefonların şarj sorunu.

Şarj sorunun çözüm yolları arayanlar için bazı önerilerimiz olacak;

  • Şarjın tamamen bitmesini beklememeli, fırsatınız olunca şarja koyup doldurmalısınız,
  • Uygun gördüğünüz zamanalarda telefonu sessize alın,
  • Yüklediğiniz uygulamalar veya oyunlar ile işiniz bittiğinde arka planda çalışmasına izin vermeyin ve çalışmasını sonlandırın. Bu size pil süresinden tasarruf sağlayacaktır,
  • Yolda, araba, yürürken yani dışarıda internet ihtiyacınız olduğunda 3G bağlantısını açın, işiniz bittiğinde kapatın,
  • Evinizde, iş yerinizde wifi bağlantınız varsa 3G yi kapatın. Avm’ler, cafeler, restoranlar, hoteller ücretsiz wifi hizmeti verebiliyor. Onların hizmetlerinde yaralanmaya çalışın,
  • Bluetooth kullanmıyorsanız bu özelliği pasif durumuna getirin, kullanacağınız durumda yeniden aktif edebilirsiniz,
  • Ekran parlaklığını kendinize uygun olacak şekilde (gündüz-gece) ayarlamanız şarjın uzun süre gitmesine etkisi vardır,
  • Oyun oynama, uygulama çalıştırma, yazı yazma gibi bir işe odaklanmanız gereken durumlarda akıllı telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz. Unutmayın “Uçak Modu“‘na geçerseniz tüm iletişiminiz (internet, gelen, giden aramalar devre dışı kalacaktır)
  • Doğrudan güneşe maruz kalan telefonların şarj süresi kısalmaktadır. Bu durumda dikkat edin.

İlave batarya ve şarj ünitesi satın alarak pil ömrünü daha fazla uzatmanız elbette mümkün, ancak yatırım yapmak istemiyorsanız tavsiyelerimize dikkat ederseniz akıllı telefonda şarj sorunu yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir