F1 2014 İnceleme

F1 2014 İnceleme 5.00/5 (100.00%) 8 Oy

Need for Speed, Forza, Gran Turismo oyunları yarış oyunları arasında en popüler olanlarıdır diyebiliriz. Yarış oyunları hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Kısa bir süre sonra da oyun severler ile buluşacak olan The Crew’ de, Ubisoft tarafından piyasaya çıkacak. F1 2014’ten yarış tutkunlarına neler sunuyor incelememizin detayında.

f1-2014-1

Birkaç yıldır beklediği başarıyı yakalayamayan Foruma 1, F1 2014 olarak karşımızda. İncelediğimiz F1 2014‘e giriş yaptığınızda önce istediğiniz pilotu ve ekipmanını seçiyorsunuz, ardından piste ve havaya bağlı aracınızda bazı değişiklikler yapabiliyorsunuz. Yarışacağınız pist hakkında detaylı inceleme imkanı sunuluyor. Oyunun bu özelliği gerçekten güzel düşünülmüş. Dilerseniz oyunun zorluk derecesini de ayarlayabiliyorsunuz. Farklı araçların farklı performansları var. Islak ve kuru zemin arasında oyuncuyu zorlayacak veya etkileyecek gözle görülür bir fark neredeyse yok gibi. Bu yönünden dolayı F1 2014 için eksi puan veriyoruz. Arkadaşlarınızla oynayamak isterseniz lan üzerinden veya online olarak oynayabiliyorsunuz. Gerçek bir F1 hayranı değilseniz bu özellik sayesinde daha fazla keyif alınabilir. Oyunda bulunan araçların iç ve dış tasarımları oldukça etkileyici grafiklere sahip ancak dış ortam görselleri yeterli değil ve bizi hiç tatmin etmedi. Diğer araba yarışı oyunlarına fark atmadığını söyleyebiliriz.

f1-2014-2
Kısaca F1 2014 oyunu ile beklediğimiz F1 havasını bizler yakalayamadık. Dileriz ki Codemasters hatalarını ve eksiklerini gidererek F1 tutkunlarına hitap etmekten ziyade tüm yarış sevenleri memnun edecek kaliteyi yakalayabilir. F1 2014 için yabancı kaynaklı inceleme videosunu sizlerle paylaşıyoruz. İyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir