Google Referans Programı Nedir Nasıl Çalışır!

Beğendiniz mi ?

Resmi duyurusu yapılan Google Referans Programı uygulaması, “Google Apps for Business” kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor.  Google’ın, kurumsal müşterilerinin maliyet tasarrufları yapabileceği ve sağlayan iş süreçleri kolaylaştıracağı asistanı Google Apps için hazırlanan referans programı ödül sistemiyle yürüyor.

google_apps_referral_program

Google Apps kullanımı için arkadaşlarına, ailesine ya da bir iş partnerine tavsiyede bulunan kullanıcılar, referans olduğu kişilerden Apps’e kayıt yaptıran her birey için 15 dolar ödül alıyor. “Referans komisyonu” olarak düşünülebilecek olan bu ödül, doğrudan belirlediğiniz banka hesabına yatıyor.

Google-Apps-Referral-Program

Resmi Google Kurumsal blogunda yayınlanan açıklamada, “Google Apps müşterilerinin pek çoğu, Hangouts, Drive ya da Gmail gibi araçları kendi müşterilerinden, arkadaşlarından ya da bağlantıda olduğu iş çevrelerinden öğrendi” ifadesi yer alıyor.

İşletme başına 100 kişi gibi bir ödül sınırlamasının olduğu Google Apps referans programında, sadece 120 gün ve üzerinde Google Apps kullanımı için ödeme yapan referanslar kayda alınıyor. Şimdilik sadece ABD ve Kanada’da geçerli olan uygulamanın başarıya ulaşması durumunda uluslararası ölçekte de kullanılacağını tahmin etmek zor değil.

googleappsform

Resmi Google Kurumsal blogu için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir